Michal Pavlíček

Kytarový virtuóz a skladatel

Michal Pavlíček působí či působil ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup.

Jako autor a interpret se podílel na albech mnoha umělců (Koubková, Michnová, Načeva, Basiková, Střihavka, Müller ad.). Je autorem nespočtu skladeb (Země vzdálená, Holka, čapni draka, Veliké lalulá, Zubatá, Chvastoun, Ó hory, ó hory ad.), hudby k 16 celovečerním filmům (Proč?, Odcházení, Přijde letos Ježíšek? ad.), k 10 televizním seriálům (Červený bedrník , Místo nahoře, Místo v životě, Cesty domů, Špačkovi v síti času ad.) a 35 televizním inscenacím (Přepadení, Tatínkova holčička, Divnovlásky ad.). 

Napsal 4 muzikály (Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi), 6 baletů (Minotaurus, Kráska a zvíře, Malý princ ad.) a hudbu k 23 divadelním představením (Akvabely – Klicperovo divadlo,Velice modrý pták – Husa nas provázku, Cyrano z Bergeracu – Divadlo v Celetné, Višňový sad – Divadlo na Vinohradech ad.).

Byl aktérem a spolutvůrcem 123 dílů hudebního cyklu Na Kloboučku a mnoha dalších hudebních projektů. 

V roce 2015 byl uveden do Síně slávy Akademie populární hudby.

Kytarový virtuóz a skladatel Michal Pavlíček vydal poslední album autorských písní Pošli to tam. Pro spolupráci oslovil jak prověřené umělce – Müllera, Načevu, Třešňáka, Hedla.

Vybrané písně z alba a další Pavlíčkovy kusy zaznějí i na chystaném turné, kde vystoupí se svým triem Martin Ivan na basu, Michal Daněk na bicí a Michal Nejtek na klávesy.