OHM square square

ohmsquare.com

Kultovní skupina OHM SQUARE, známá i díky soundtracku k filmu Samotáři, představí na BiGy Festu své nejnovější album /0 (Divided by zero). Fanoušci kapely se ale můžou těšit i na některé starší pecky.

Ohm Square je česká hudební skupina založená v roce 1996. Zpočátku čtyřčlenný projekt se v průběhu let změnil na dvoučlenný (hudebník Jan2 a zpěvačka Charlie One) a i jejich hudba se posunula od organického drum and bassu, trip hopu či breakbeatu ke komplexnější elektronice.

Ohm Square se vyznačují nejen svou hudební kvalitou, ale také svým originálním vizuálním stylem, který se promítá jak v jejich hudebních videích, tak v živých vystoupeních.

Skupina má na kontě mnoho koncertů v České republice i v zahraničí, a to včetně vystoupení na prestižních hudebních festivalech jako je například Sziget, Amsterdam Dance Event, Drum Rhythm, Popkomm.

V roce 2023 Ohm Square přichází se svým šestým studiovým albem s názvem /0 (Divide by zero). Na několika písních na albu spolupracovali Mirek Lacko a Oliver Torr. Vizuální stránku si vzal na starost art director Jan Šíma. Nové album se nese v duchu alternativní elektroniky s intimními vokály a odkazy na začátky skupiny v 90. letech. Jak tvůrci sami uvádí – „Jedná se spíše o hořkou čokoládu z klasických bobů, než o sladkou cukrovinku…”

Album vydáva vydavatelství Polí 5 na všech streamovacích platformách. Během půl roku se do prodeje dostane také vinylová deska.